Scarlet S Radyo Frekans

Yaşlanmanın izleri önce hafif çizgiler sonra giderek artan kırışıklıklar ve sarkmalar olarak karşınıza çıkar.Radyo frekans uygulamaları diğer tedavilerden farklı olarak medikal bakım olarak yapılabildiği gibi yüz gençleştirme ameliyatlarının öncesi ve sonrası destek amacıyla yapılabilmektedir.

Epidermis ve dermisteki problemleri aynı anda tedavi edebilen bu uygulama, özel tasarlanmış mikro iğneler ile cilt altını radyo frekans dalgalarıyla uyarıyor ve ciltte iyileşme süreci bu uyarılar sayesinde gerçekleşiyor. Bu mikro iğneler cildin altına inerken cilt yüzeyini uyararak doğal iyileşme süreci başlatıyorlar. Buna bağlı olarak cildin üst tabakasında hücre gelişim faktörleri harekete geçiyor; ciltteki ton farklılıkları, akne izleri (sivilce izlerine bağlı çukurların dolması), yara izleri, lekeler, ince kırışıklıkların tedavisi, cildin genç ve dolgun görünüm alması, çene konturunun belirginleşmesi, gıdı toparlama, genişlemiş gözenek tedavisi üzerinde etkili oluyor.

Scarlet S Radyo Frekans Kullanım Alanları:
Total Cilt Rejuvenasyonu (Cilt Gençleştirme, Cilt Yenileme)
Lifting (Yüz Germe)
Elastikiyet Kaybı Tedavisi (Cilt Sıkılaştırma)
Yüz ve Çene Hatlarının Belirginleşmesi
Boyun Toparlama
İnce Kırışıklıkların Tedavisi
Skar Tedavisi (Akne İzleri, Keloid vs.)
Genişlemiş Gözenek Tedavisi
Cilt Tonusunun Düzenlenmesi
Sebum Dengelenmesi
Pigmente Lezyon Tedavisi
Stria (Cilt Çatlakları) Tedavisi
Hiperhidroz Tedavisi
Vücut Sıkılaştırma
Kol Sarkmalarının Giderilmesi

Scarlet S Ağrılı Bir Uygulama Mıdır?
Minimum ağrı hissedilen bir uygulamadır. Tedavinin 30 dakika öncesinde uygulanan bir lokal anestezik krem ile hasta işleme hazırlanır.

Scarlet S Kimlere Uygulanabilir?
Kadın ve erkek 25 yaş ve üstü tüm cilt tiplerine uygulanabilir.

Scarlet S Kaç Seans Uygulanır?
3-4 hafta aralıklarla 3 seans uygulama ideal olandır. İlk seanstan itibaren ciltte yarattığı fark hemen görülüyor ve etki kademeli olarak her seanstan sonra artar. Yıllar içerisinde kolajen azalmasına ve yer çekimi etkisine bağlı olarak aşağı doğru sarkan cilt, yeni kolajen üretimine paralel süratle volüm kazanarak genç bir görünüm elde ediyor. Ortalama 1 yıl boyunca etkinliğini koruyor.

Scarlet S Uygulama Süresi Ne Kadardır?
İşlem hastanın ihtiyacına göre 20-40 dakika sürebiliyor.

Scarlet S uygulamasına nasıl gelinmelidir? 
Scarlet's uygulaması temiz cilde uygulanır,uygulama sonrasında ise işlemden sonra yüzünüzü yıkamamanizi ve makyaj yapmamanizi tavsiye ediyoruz, çünkü yapılan uygulama sonrası cildin dinlendirilmesi gerekmektedir,en iyi sonucun ortaya çıkması için çok önemlidir. Uygulama sonrasında ortalama 2 saat (kişiden kişiye cilt hassasiyetine göre farklılık gösterir) süren bir kızarıklık dışında, hastalarımız günlük hayatlarına devam etmektedirler. Tedavi sonrası önerilen bakım ürünleri kullanılması tavsiye edilir.