Endoskopik Popo Büyütme

Güzel bir vücudun en dikkat çekici bölgelerinden biri de popo bölgesidir. Özellikle kadınlar için güzel bir popo demek her giydiğinin yakışması demektir. Bu nedenle poposu istediği kadar büyük olmayanların başvurduğu yöntemlerden biri de popo büyütme işlemidir. Popo büyütme işleminde yapılan protez uygulaması, iki popo arasındaki çizgiden yapılıyor böylece gizli bir şekilde gerçekleştirilmiş oluyor, yara izi kalmıyor. Endoskopi ile yapılan bu protez uygulamasında kas içi veya kas zarı altındaki alana protez konulabiliyor. Protezin nereye konulacağına popo yapısı ve hastanın istediği şekle göre karar veriliyor.

Ameliyat kaç saat sürüyor?
Genel anestezi altında 2 saat süren bu ameliyatta, protezin yuvası video-endoskopi altında hazırlanıyor, protez popo bölgesine yerleştiriliyor ve ardından giriş kesisi kapatılıyor.

Ameliyat sonrasında nelere dikkat etmek gerekiyor?
Ameliyat sonrasında popoya özel korse kullanılıyor. Ameliyat sonrası oluşabilecek hafif ağrı için ilaç kullanılabiliyor. Bir gece yüz üstü hastane istirahati sonrası ve 3 gün yüz üstü ev istirahatinin ardından hasta, sosyal yaşamına dikkatli bir şekilde dönebiliyor. Ameliyattan sonraki 5-7 gün sonra işe dönülebiliyor veya uçağa binilebiliyor. 1 ay sonra ise hafif spor yapılabiliyor veya havuza girilebiliyor.

 

Endoskopik Alt Bacak Büyütme

Alt bacak büyütme işleminde yapılan protez uygulaması, diz arkasındaki çizgiden gerçekleştiriliyor. Endoskopi ile yapılan bu protez uygulamasında alt bacak üst-iç bölgesinde kas zarı altındaki alana protez konuluyor. Protezin üç boyutlu şekli kişinin isteğine göre değişebiliyor.

Ameliyat kaç saat sürüyor?
Genel anestezi altında 1 saat süren bu ameliyatta protezin yuvası endoskopi altında hazırlanıyor, protez yerleştiriliyor ardından giriş kesisi kapatılıyor.

Ameliyat sonrasında nelere dikkat etmek gerekiyor?
Bacağa özel korse uygulanıyor. Ameliyat sonrası oluşabilecek hafif ağrı için ilaç kullanılabiliyor. Bir gece hastane istirahati sonrası ve 3 gün ev istirahati ardından hasta, sosyal yaşama dikkatli bir şekilde dönebiliyor. 5-7 gün sonra işe dönülebiliyor veya uçağa binilebiliyor. 1 ay sonra hafif spor yapılabiliyor veya havuza girilebiliyor.

 

Klasik Bacak İçi Germe Ameliyatı

Aşırı kilo alma, kilo verme ve yer çekimine bağlı bacak içinde sarkma tarzında şekil bozuklukları oluşabiliyor. Bu deformasyonu gideren uygulamaya Thigh Lift veya bacak içi germe deniliyor. Uygulanacak yöntem deformasyonun derecesine göre değişiyor. Bu sorunun giderilmesi için uygulanan yöntem genellikle lazer lipoliz ile kombine ediliyor. Ameliyat izleri ise yine deformasyonun derecesine göre kasık hattı veya bacak içinde gizli kalıyor.

Ameliyat kaç saat sürüyor?
Ameliyat lokal veya genel anestezi altında yapılıyor, süresi deformasyonun göre 1-2.5 saat sürebiliyor. Hastanede kalış süresi bir kaç saat veya 1 gece oluyor. Ameliyattan 3-5 gün sonra ise hasta işe dönülebiliyor veya uçak yolculuğu yapabiliyor.