Klasik Yüz Germe- Boyun Germe

Boyun bölgesi ve çene hattı cilt sarkması yaşı ele veren bölgelerin başında gelir. Bu nedenle yüz ve boyun germe ameliyatı yaşlılığın izlerini silmek için yapılan operasyonların en önemlisidir.
Yüzümüz, anatomik olarak üç farklı bölgeye ayrılıyor. Bu üç bölgeden biri olan üst yüz, şakak bölgesi, alın ve kaşlardan oluşuyor. Bu bölgelere uygulanan girişimlere ise üst yüz germe işlemi deniliyor. Orta yüz ise yanak ve üst dudak bölgesini içeriyor, bu bölgelere uygulanan girişimlere ise orta yüz germe işlemi deniliyor. Alt yüz, çene hattı ve boyun bölgesini içeriyor, bu bölgeye uygulanan girişimler arasında alt yüz ya da boyun germe işlemi yer alıyor. Her bir bölgeye tek tek ya da bir arada cerrahi girişim uygulanabiliyor.

Ameliyat nasıl yapılıyor?
Yüz ve boyun germe işlemleri aynı teknikle klasik bir şekilde yapılıyor, hedef germe esnasında kulak önu ve arkasında biriken cilt bolluğunu keserek kulak çevresinde saklamaktır. Boyun germe işleminde yapılan ameliyat kesisi daha kısa ve genelde kulak arkasında saklanıyor. Her iki ameliyatta SMAS ve Platysma kası yukarıya doğru asılıyor. Yüz ve boyundaki sarkma ve kırışıklıklar gideriliyor, çene açısı belirginleşiyor, gergin bir dekolte görünümü kazandırılıyor. Klasik yüz ve boyun germe endoskopik üst yüz, orta yüz germe ile kombine edilebiliyor, Göz kapağı estetiği ve mikro yağ enjeksiyonu aynı zamanda yapılabiliyor.

Ameliyat süreci nasıl ilerliyor?
Sadece boyun germe yapılacaksa ameliyat 2 saat, yüz germe yapılacaksa ameliyat 3 saat, endoskopik üst yüzgerme ile birlikte yapılacaksa 4 saat, göz kapağı ameliyat ilave edilecekse 5 saat, aynı zamanda mikro yağ enjeksiyonu da yapılacaksa 5.5 saat sürüyor. Ameliyat genel anestezi altında yapılıyor, 1-2 gece hastane yatışı sonrası kişi 1 hafta evde istirahat edip işe dönebiliyor, uçak yolculuğu yapabiliyor. Sadece 1 gün yüze bandaj uygulanılıyor ve 3. gün kişi yüz dahil duş alabiliyor.