Hydro Peel

Diğer cilt bakım tedavileriyle aynı anda uygulanabilen Hydropeel bakımı cildi yenileyerek cilt detoksu yapmaktadır.

Hydropeel Nedir?
Micro fiskiyesi sayesinde suyu oksijeni serum ve vitaminleri tıbbi gazlarla birlikte süpersonic bir hızla derinin alt katmanlarına ileterek cildi yenileme sürecini başlatır. Aynı zamanda herhangi bir kimyasal madde kullanılmadan yapılan medikal peeling yöntemidir. İlk uygulamadan itibaren yüzdeki kan dolaşım sistemini aktive ettiğinden dolayı sağlıklı bir görünüme kavuşur. Etkili cilt bakım yöntemi olmakla beraber ayrıca hekimler tarafından yüksek basınçla uygulanan iğnesiz mezoterapi yöntemidir.

Hydropeel Uygulaması Gerektiren Durumlar;
Nemini yitirmiş tüm cilt tiplerinde, derin veya yüzeysel peeling uygulaması gerektiren durumlarda, Cilt yenilemede, Kırışıklık tedavisinde, Akne ve yara izlerinde, Cilt kalınlığının arttığı durumlarda, Göz altı morluk ve ödemleri giderilmesi gereken durumlarda, Estetik cerrahi sonrası cildin daha çabuk toparlanmasında uygulanabilir.

Hydropeel Kullanım Alanları;
Hydropeel tek başına bir çok cilt sorununu çözebilen bir cihaz olarak diğer tedavi edici lazerler ve buna benzer sistemlerle kombinasyon yapılarak kullanılabilmektedir. Yapılan deneylere göre hücresel gelişme ve düzelmenin ana kaynağında Su-Oksijen ikilisi vazgeçilmezdir. Hydropeel bu temel elementleri süpersonic infizyon teknolojisi sayesinde vitaminler serum ve mineraller içeren saf suyu cilt hücrelerine taşıyarak, hücrelerin su rezervlerini arttırarak, cildin nem bariyerini yükseltir. Yeterli suyla dolan hücreler bilinen en iyi Anti-ageing etkidir. Aynı zamanda Lenf drenajı yapar. Lenf sistemimiz suyu proteinleri ve kan hücrelerini vücudumuzun her yerine taşımakla sorumludur. Hydropeel vücuttaki toksinleri lenf düğümlerine taşır. Toksinler burada yön değiştirerek kana yada tere karıştırarak vücuttan atarak cilt detoksunu gerçekleştirir.

Hydropeel Vücudun Hangi Bölgelerinde Uygulanabilir ?
Hydropeel tedavileri daha çok yüze boyuna ve dekolteye uygulanmaktadır. Ayrıca eller, ayaklar, göğüs, sırt ve dirsekler gibi ihtiyaç gösteren tüm vücut bölgelerinde rahatlıkla uygulanabilmektedir. 

Hydropeel Tedavilerinde Gerekli Seans Sıklığı Ne Olmalıdır ?
Cildin ihtiyacına göre belirlenen sağlık probleminin giderilmesi ve cilt bakımının rutin olarak yapılmasında belirli bir program izlenir. Tedavi aralıkları, minimum 5, maximum 30 günde bir uygulanır. Uygulama süresi ortalama 45-60 dakikadır. Hydropeel ile tüm cilt tiplerinde soruna yönelik tedavi edici bakımlar yapılırken, kullanımında sakıncalı bir durum yoktur.Güvenilir bir bakım teknik olup, hekimler tarafından açık yaraların temizliğinde ve bakımında uygulanabilmektedir. Yaz-kış her mevsimde uygulanabilirliği ile de cildin doğal dengesi korunur.