HydraFacial Cilt Bakımı

Cildiniz zaman içinde sağlığını yitirmeye, parlaklığını kaybetmeye başlar. Oysa cildimiz bizim en değerli varlığımızdır. Güzel bir cilt demek ise sağlıklı bir cilt demek anlamına geliyor. Sağlıklı bir cilt için ise cildin beslenmesi, onarılması ve hasarlardan korunması gerekiyor.

Hydrafacial uygulaması zamanla yıpranıp sağlığını yitiren cildinizin kaybettiği formunu geri kazandırırken, nem, vitamin ve mineral desteği sağlamayı amaçlıyor. Cildi derinlemesine temizleyerek toksinlerden arındırmasının yanı sıra daha dayanıklı, esnek, ışıltılı bir cilde sahip olmanıza yardımcı oluyor. Bu uygulamanın bir diğer avantajı ise aynı zamanda ince çizgiler, güneş lekelerini ve aşırı yağlanma üzerinde de etkili olması. Gözenekleri açarak siyah noktalardan arındırmasının yanı sıra akne tedavisi için de kullanılıyor.

Nasıl uygulanıyor?
Dermabrazyon yöntemi ile cildi derinlemesine temizleme, besleme, nemlendirme, yenileme, soyma, antioksidan koruma ve akne tedavisinin kombine edildiği bu sistem, tüm dünyada kullanılmaktadır ve alanında FDA onayına sahiptir.
HydraFacial MD sistemi (Vortex) isimli özel bir teknolojiye sahip başlıkla çalışıyor. Basınçla püskürtme yapan bu başlık ile cilt derinlemesine temizleniyor, ölü hücrelerden, siyah noktalardan ve aşırı yağdan arındırılıyor ve ciltte mikro düzeyde soyma işlemi yapılıyor. Böylece tıkalı gözenekler açılmış oluyor. Daha sonraki aşamada ise açılmış gözeneklerden yine Vortex teknolojisi ile antioksidan, hyaluronik asit ve peptid içeren solüsyonlar verilerek cildin nemlenmesi ve beslenmesi sağlanıyor.
Ciltteki lekelenmeler ve ince kırışıklıklar içinse ayrıca özel serumlar uygulanarak tedavi sağlanıyor.

Hangi mevsim uygulanıyor?
Bu uygulamanın bir diğer özelliğide kullanılan solüsyonların özelliklerine göre her mevsimde cildin ihtiyacına göre uygulama yapılabilir olmasıdır.

Bu uygulama kimlere yapılabilir?
Hydrafacial her cilt tipine yapılabiliyor özellikle hassas ciltlerde uygun vakum ve uygun solüsyonlarla uygulama yapılabilmektedir. Cildin cansız ve sağlıksız görünümünü ortadan kaldırarak oluşmaya başlayan ufak kırışıklıkları, matlığı, kapanan gözeneklerin açılmasını, siyah noktaların giderilmesini ideal bir şekilde tedavi etme imkanı sağlamaktadır.Özellikle yirmili yaşlardan sonra uygulanabilen hydrafacial tedavisi her yaş grubuna rahatlıkla uygulanabilmektedir. 

Uygulama süresi nedir ?
Uzmanlar, uygulamayı yaklaşık 4-6 seans yaptırmanızı öneriyor. Bir uygulamanın süresi 30 dakika ve işlem sırasında herhangi bir rahatsızlık hissedilmiyor. Tedaviden hemen sonra sosyal hayatınıza hemen geri dönebiliyorsunuz.

Öncesinde ve sonrasında neler yapılmalı ?
Hydrafacial uygulamasından önce makyajsız gelmenizi tavsiye ediyoruz, uygulama sonrasında ise işlemden hemen sonra yüzünüzü yıkamamanizi ve makyaj yapmamanizi tavsiye ediyoruz, çünkü yapılan uygulama sonrası cildin nefes alması, en iyi sonucun ortaya çıkması için çok önemlidir.