Göz Kapağı Estetiği

Göz kapakları zaman içinde yaşın etkisiyle birlikte bollaşabiliyor. Göz altı torbaları ise bazen yaşla birlikte bazen de genç yaşta ortaya çıkabilen bir sorun. Göz kapakları ve göz altında oluşan torbaların giderilmesi için estetik müdahaleler oldukça etkili oluyor.

Göz kapağı estetiği nasıl yapılıyor?
Göz kapağı estetiğinde üst göz kapağının kıvrım çizgisinden, alt göz kapağındaki kirpiklerin altından girilerek yapılıyor. Böylece ameliyat izlerinin görülmesi engellenmiş oluyor. Göz kapağı yapılarının zarif olmasından dolayı bu yapıda Mikro-invazif felsefesi ile çalışmak herzaman daha az komplikasyon ve daha iyi sonuçların elde edilmesini sağlamaktadır.

Göz kapağı operasyonu kaç saat sürüyor?
Göz kapağı operasyonun süresi 1 saat ile 2 saat arasında değişebiliyor. Üst göz kapağı için yaklaşık olarak 40 dakikalık bir cerrahi müdahale yapılıyor. Alt göz kapağında oluşan torba ameliyatı ise yaklaşık 1 saat sürüyor.

Hasta sosyal yaşamına ne zaman dönebiliyor?
Ameliyat sonrasında hasta hemen evine dönebiliyor. Gözlerde ameliyat nedeniyle şişlik ve morarma oluşabiliyor. Fakat bu şişlik, yaklaşık bir hafta içerisinde geçiyor. Göz kapağı estetiği olan hasta, ameliyattan 4-5 gün sonra uçak seyahati yapabilir. Yaklaşık bir hafta sonra ise günlük hayatına dönerek işine gidebilir. Estetik operasyonundan bir hafta önce ise mimik kasları nedeniyle oluşan çizgilerin tekrar oluşmaması için hastaya botoks yapılıyor.