Bacak İçi Germe

Bacakların düzgün görünmesi kadınlar için önemlidir. Fakat bazen aşıı kilo alma, kilo verme ve ayrıca yer çekimine bağlı bacak içinde sarkma tarzında şekil deformiteleri oluşabiliyor. Zaman içinde ortaya çıkan bu deformiteyi gideren estetik girişime Thigh Lift veya bacak içi germe deniliyor. Deformitenin derecesine göre uygulanan yöntem değişiyor. Bu işlemler genelde lazer lipoliz ile kombine ediliyor. Ameliyat izleri ise yine deformitenin derecesine göre kasık hattı veya bacak içinde saklanmaya çalışılıyor.
Ameliyat lokal veya genel anestezi altında yapılıyor, süresi deformiteye göre 1-2.5 saat sürüyor. Hastanede kalış süresi bir kaç saat veya 1 gece oluyor. Ameliyatın tipine göre 3-10 gün sonra işe dönülebilir veya uçak yolculuğu yapılabilir. 

 

Kol Germe

Üst kolların dış kısmındaki belirginlik ve iç kısmındaki sarkma genç bir kadın için çok sıkıntılı olabiliyor. Kolun dış kısmına lazer lipoliz ve iç kısmındaki cilt fazlalığının çıkarılması kolun daha gergin görünmesini sağlar. Deformitenin derecesine göre uygulanan yöntem değişiyor. Bu işlemler genelde lazer lipoliz ile kombine ediliyor. Ameliyat izleri ise yine deformitenin derecesine göre koltukaltı hattı veya kol içinde saklanmaya çalışılıyor.
Ortalama 5 günde iyileşme tamamlanır.